День захисника України

ВИСТАВКА ЛИСТІВ ТА МАЛЮНКІВ

Напередодні Дня захисника України учні спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури №273 міста Києва мали можливість оглянути виставку «Захисникам України присвячується», яка є колективною творчою роботою учнів 9-А класу (класний керівник – Калита В.М.).

Ідея створення виставки стала продовженням акції написання дев’ятикласниками листів учасникам бойових дій. Потягом вересня до ідеї 9-А класу приєднались учні 7-А, 7-Б, 6-А, 6-Б, 5-А, та 5-Б класів. Листів ставало все більше і більше, деякі вражали до глибини душі й хотілося, щоб перед відправкою на передову їх прочитали й інші.

А поштовхом до написання листів  стали події 2 вересня 2019 року. Після свята Першого дзвоника, класний керівник  Калита В.М. провів відкритий урок на тему"Герої завжди серед нас". На відкритий урок був запрошений  Османов Руслан Наріманович, справжній герой,  учасник бойових дій, кандидат технічних наук, доцент кафедри транспортних мереж Військового інституту телекомунікації та інформації ім. Героїв Крут, підполковник ЗСУ, ветеран АТО.

Зустріч не залишила байдужими ні учнів, ні батьків, змусивши ще раз замислитись і про любов до України, і про цінність людського життя, і про необхідність сучасної України боротися за свої кордони, за своє існування, як держави. Натхненні розповіді про АТО, про героїзм воїнів, залишили на душі щемкий "післясмак" і бажання підтримати наших захисників хоча б словами. Слова стали рядками, рядки – листами, листи – цілою виставкою. До речі, вперше за роки війни на Першому дзвонику гостем  свята був представник ЗСУ. Навіть Гімн у його присутності звучав ще святковіше, ще важливіше.

         А 11 жовтня 2019 року полковник Руслан Османов та курсанти Виниченко Олександр Олександрович та Аврамович Олександр Олександрович, що навчаються на 4 курсі у Військовому інституті телекомунікації та інформатизації ім. Героїв Крут провели зустрічі з учнями 1-11 класів, оглянули виставку «Захисникам України присвячується» та в урочистій атмосфері прийняли листи й малюнки аби вже за кілька днів їх змогли прочитати на передовій наші захисники.

Рядків з одного дитячого листа: «Привіт! Я розумію, що цей лист не припинить війни, він може лише підняти тобі настрій; не поверне тебе додому, а я не надто-то і вмію піднімати настрій… Але я хочу, щоб ти повернувся з війни цілий і неушкоджений, хочу, щоб мати зустріла тебе зі сльозами радості на очах, а батько потиснув тобі руку і похвалив. Хочу, щоб ти скуштував маминого домашнього борщу з салом, цибулею, сіллю і шматком запашного хліба…

Думаю, ти скучив за своєю родиною та друзями. Коли ти повернешся з війни, то прошу тебе прожити життя якомога краще: приділяй час своїй доньці чи сину (якщо вони є), не пий і не пали, бо за цими речами ти й світу не побачиш…

Я дуже хочу, щоб війна закінчилася…

З гордістю тисну твою мужню руку.

Мене звати Василь Горбаченко,9-А клас»

Шановні захисники України, ви – опора держави!  Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найщирішими побажаннями міцного здоров’я, добра, радості, гарного настрою та перемоги!