Любіть, плекайте рідну мову !

 Шкільна газета "Жуків острів"

Під парусами бригантини до знань !

Любіть, плекайте

рідну мову !

Газета спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів

з поглибленим вивченням української мови

та літератури №273
  міста Києва

 ВИПУСК №3

ЛИСТОПАД 2015

Роль рідної мови в житті людини

Мова — це душа народу. Мова — це нація. Українська мова — м’яка, мелодійна, мова неперевершених Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олександра Олеся.

Тарас Шевченко був переконаний, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ, що нема насильства більш нестерпного, як те, яке прагне відняти народу спадщину, створену численними поколіннями його предків.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Кожна мова є дорогоцінним надбанням людства й потребує всебічного вивчення. На особливу увагу заслуговують ті мови, що, з одного боку, відбивають багатовіковий досвід народів, які їх витворили, а з іншого, — мають сповнену трагізму історію свого розвитку. До таких мов, глибоко закорінених у традицію, але не повною мірою реалізованих у своїх можливостях, належить і українська мова.

Для нас Україна – окрема держава, цілий космос, що не є схожим на будь-кого зі своїх сусідів. Любов до рідної землі, інтерес до її славного минулого та вболівання за невідоме майбутнє - це вічні теми, яких торкалися письменники всіх часів і народів.       

Слово рідне! Мабуть, не було жодного видатного поета чи письменника, який би від усього серця не висловив любові до рідної мови та своєї тривоги за її долю, який би не покладав на неї найбільших надій, бо долю свого народу бачив невідривно від долі рідної мови. 

 

Мова - духовний скарб нації

Розмовляй українською – це твоя країна

Редакційна колегія
Літературний консультант
Паламарчук І.М.
Дизайн та макет

САМЕЛЮК АРТЕМ

ПОРХУН ДАНИЛО
Фотокореспондент

КОВАЛЬЧУК СОФІЯ

ЯРМОЛЕНКО МАРИНА
Компютерний набір

НЕВГАДОВСЬКА КАРІНА

КАТРЕНКО ЯНА

Адреса редакції

03045, Київ – 45,

вул. Набережно-Корчуватська, 94- А

Shkola[email protected]i.ua