ЕКСКУРСІЯ У ВЕРХОВНУ РАДУ УКРАЇНИ

5 листопада  в рамках навчальних програм з  правознавства та історії України учні 9-А класу відвідали Верховну Раду та Освітній центр Верховної ради (вчитель та класний керівник – Калита Віктор Михайлович). Такий метод, як урок-екскурсія вимагає від педагога більше організації й підготовки, але натомість учні здобувають глибші знання, краще запам’ятовують матеріал.

Більше інформації про екскурсію, яка складалася з трьох окремих подій, особисті враження самих учнів та фото можна знайти на сторінці 9-А класу в соцмережі «Фейсбук» від 5 та 6 листопада 2019 р.:

https://www.facebook.com/9-%D0%90-%D0%A1%D0%A8-273-112309076812316/

Процитуємо звідти найцікавіше:

«1. ВЕРХОВНА РАДА. Екскурсія була надзвичайно насиченою та пізнавальною. Захоплююче було побувати в сесійній залі, побачити робочі місця депутатів, пофотографуватись та дізнатись безліч всього цікавого про роботу наших парламентарів і саму Раду.

Ми на власні очі бачили "Постанову Верховної Ради про проголошення незалежності України" від 24 серпня 1991 р. та Конституцію України, ухвалену 28 червня 1996 р., на 5-тій сесії Верховної Ради другого скликання; відому картину "Державотворення", на якій художник Кулаков зобразив момент прийняття Акта проголошення незалежності України та Прапор України, який депутати першого скликання занесли у залу Верховної Ради 24 серпня 1991 року. Звісно ж, ми не пропустили можливість і сфотографувались з такими історичними артефактами.

         2. ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ.Зануритись в життя парламентарів, дізнатися все про стадії законодавчого процесу, відчути себе справжніми народними депутатами, що відстоюють позиції своїх фракцій та висловлюють думки з нагальних для України проблем – все це  вдалося завдяки тренінговій грі "Парламент" у  Освітньому Центрі Верховної Ради України. В якийсь час нам навіть здалося, що ми знаходимося у справжній сесійній залі та чуємо виступи народних депутатів.

Тепер ми краще розуміємо, що таке Парламент, для чого він існує та його функції.Для нас, дев'ятикласників, це було надзвичайно актуально, адже ми в цьому році саме почали вивчати новий предмет – правознавство. І вся нова інформація від працівників Освітнього центру разом з доповненнями нашого класного керівника та вчителя правознавства й історії – Калити Віктора Михайловича – була надзвичайно важливою.

3. МАРІЇНСЬКИЙ ПАРК.  Верховна Рада розташована в центральній частині столиці, неподалік від станції метро "Арсенальна", поруч з Маріїнським парком. Завдяки Віктору Михайловичу ми мали можливість ознайомитися з історією та пам'ятками парку, який цікавий з історичної та природознавчої точки зору.

Майже 120-річний фонтан, Маріїнський палац, Оглядовий майданчик, пам'ятник Ватутіну, Верховна Рада, Освітній центр – все це тепер назавжди в нашій пам'яті та на наших КЛАСних фотографіях.»