Поезія Шевченка – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини…

    Учні нашої школи присвятили вшануванню пам’яті Великого Кобзаря багато різноманітних  заходів.

Минуло 203 роки від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього став  конкурс читців «Віршів віночок від Тараса». Читання поезій  Т.Г. Шевченка  викликало жваве зацікавлення серед усіх учнів  школи.  Така  поезія  не  може  не  захоплювати.

         Приємно, що діти охоче беруть участь у позакласних заходах, присвячених творчості великого українського поета. Для усіх  учнів школи проведено  конкурс малюнків, ілюстрацій, присвячених життю і творчості

Т.Г. Шевченка.  Учні 5-11 класів під керівництвом вчителів української мови та літератури взяли участь у вікторинах та літературних перервах. Літературні вікторини «Як  ми знаємо творчість Тараса Шевченка» відкрили для учнів нові сторінки з життя Тараса Шевченка. Діти   із задоволенням  висловлювали  власні  думки,  цитуючи  твори Т.Г. Шевченка.

Упродовж тижня у шкільній бібліотеці діяла виставка літератури «Пам’ятає сина Україна». Розповіді шкільного бібліотекара про Шевченка як про великого майстра слова і патріота української землі були зворушливі і надзвичайно цікаві. На виставках у шкільній бібліотеці, кабінетах були представлені твори Т.Г. Шевченка, різні видання «Кобзаря», а також багатотомні твори, присвячені його життю та творчості.

Крім цього, учні переглянули презентації: «Дитинство поета», «Шевченко-художник», «Пам’ятники  Т.Г. Шевченку в Україні та світі».

 Не залишив байдужим школярів і літературний ранок «Уклін тобі, Тарасе!», підготовлений учнями 5-А класу.Школярі 5-11 класів милувалися невмирущими поезіями Кобзаря, які лунали під час проведення літературно-музичного свята.

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і не до кінця прочитаним та розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь!

Ми впевнені, що заходи, які відбулися у школі упродовж тижня, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в  розвиток української культури, мови, нашої державності. І ще раз переконатися:поезія Шевченка – це вогник,  схожий на полум’я свічки,що запалює душу людини…