День захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

         Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

         13 жовтня 2017 року в школі відбулося свято "Посвята в козачата", приурочений до дня українського козацтва та Дня захисника України який організували учні 9Б та 2В класів. Старші учні розповідали історію свята, інформацію про походження козацтва, про відомих гетьманів України, молодші учні декламували вірші. Також учні влаштували конкурси для майбутніх козаків із солодкими призами. Насамкінець учні 2В класу зворушливо співали чудову пісню "Ми маленькі козачата".