Режим життя більшості українці зараз монотонний і обмежується чотирма стінами. У такій реальності важливо давати собі нові емоції та стимулювати нові зацікавленості, аби не погрузнути у депресивному стані та не піддатися паніці і флегматичності.

Найважливіше – коректно спланувати день, коли працюєш з дому. Розпорядок дня ніхто не скасовував – підйом, чищення зубів, зарядка, провітрювання квартири. Прокидатися варто щодня в один і той самий час, обов’язково снідати.

Звісно, протягом трьох тижнів карантину, коли весна у самому розцвіті, не вийде сидіти вдома абсолютно весь час. Сходити у магазин, винести сміття потрібно, але виходити слід лише у масці та обов'язково дотримуватися правил безпеки.

Порада 1 – режим дня "робочий". Варто мати план на кожен день. Формувати його можна на папері, у смартфоні чи у голові. Корисно щодня робити, окрім обов’язкової роботи, щось цікаве і щодня різне. Згодом це стане звичкою і виконувати все за пунктами буде легко. Звісно, не треба забувати про відпочинок – його теж вписуйте у режим дня.  

Порада 2 – робоче місце вдома. Так, карантин – це не канікули, тож працювати віддалено потрібно так само якісно, як і в офісі. Проте протягом дня варто не лише працювати, а й займатися спортом та стежити за раціоном харчування. Це допоможе тримати в тонусі не лише мозок, а й тіло. Аби робота була максимально продуктивною, потрібно належним чином підготувати робоче місце – прибрати зайві речі зі столу. Це допоможе налаштуватися на роботу, і нічого не відволікатиме від заданого темпу. Також варто облаштувати кімнату так, щоб вона була добре освітлена, та часто провітрювати її.

Порада 3 – різноманіття одягу. Так-так, у більшості з нас офіс перенесено додому – ми працюємо за домашнім лептопом та вільні від необхідності ідеально виглядати. Проте навіть вдома потрібно мати нехай не розкішний, але бодай різноманітний вигляд. Щоб налаштуватися на роботу, щодня обирайте різний одяг і не надягайте піжаму. Психологічно легше буде сконцентруватися на робочому ритмі.

Порада 4 – необхідний відпочинок. Коли чергова справа зі списку, складеного напередодні, виконана, варто перепочити. Це може бути чашка чаю або кави, зарядка, улюблена пісня, кілька віджимань або скручувань. До того ж під час роботи за комп’ютером не треба забувати про відпочинок для очей – через кожні 45 хвилин відводьте погляд вдалину на 1-3 хвилини.

Порада 5 – чистий інформаційний простір. Зрештою це – чи не найголовніша порада для вашого ментального здоров'я та душевного стану. Припиніть читати кількадесят видань та сотні новин про коронавірус, переглядати канали з шокуючою статистикою, гучними заголовками та заманливими фактами. Достатньо буде раз на день читати новини з офіційного джерела інформації – Міністерства охорони здоров’я та одного-двох улюблених, дійсно якісних видань. Не перевантажуйте себе страхітливими фактами та не "заражайтесь" панічним настроєм. Все мине, все буде добре, варто лише перечекати, поставивши соціальне життя на паузу на кілька тижнів.

Для дітей – планування дня і уроки

Для дітей перш за все потрібно скласти графік на кожен день тижня. Так дитина розумітиме, що має і зобов’язання, і відпочинок та дозвілля, й буде організовано підходити до часу.

Цілодобово з дітьми. Не залишайте дітей самих вдома і не ігноруйте їхніх прохань та бажання уваги. 

По-перше, збережіть для дітей звичайний режим дня – ранній підйом, зарядка, сніданок, розумова робота (уроки, розвивальні завдання), обід, відпочинок, читання, ігри, мультики, непізнє засинання.

По-друге, не змушуйте дітей цілий день вчитися і робити уроки. Це буде неефективно, і від напруги у дитини зіпсується настрій, а далі – і у батьків.

По-третє, будьте у постійному контакті з дитиною. Поясність дітям, що зараз вимушені умови, коли батьки, навіть перебуваючи вдома, будуть трохи зайняті якусь частину дня. Попередьте, що ви попрацюєте, а потім пограєте разом.  

Школа вдома. Найпродуктивнішою частиною дня є дообідній час – на ці години розподіліть уроки для дітей тривалістю 25-35 хвилин. Поясніть дитині матеріал, перегляньте з нею кілька прикладів, дайте завдання, потім перевірте його. Діти дорослого шкільного віку самостійно можуть прочитати нову тему, виконати завдання до неї.

Карантин змінив життя кожного.

Важливо розуміти, що сьогодні всі ми перебуваємо у нетиповій стресовій ситуації. Вплив умов карантину на наше психічне здоров’я та самопочуття не варто недооцінювати. 
      

 

До того ж батькам варто обмежити час на розваги з гаджетами та проводити більше часу по-справжньому разом з дітьми, а не просто в одному приміщенні. Зараз саме час налагодити класний контакт зі своїми чадами!