Памятка населенню «Увага всім»

 

До ускладнення обстановки необхідно з’ясувати у ЖЕО за місцем проживання місце розташування найближчого укриття (метрополітен, підземний паркінг, підвал, захисна споруда) і мати в наявності індивідуальні засоби захисту органів дихання. Кожен громадянин повинен дома тримати зібрану тривожну валізу, в якій повинно бути: особисті документи, гроші, ліхтарик, мультитул, ніж, свисток, пакети для сміття (120 л., для використання у якості тенту), блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, одяг  (нижня білизна, шкарпетки, запасні штани, кофта, плащ, шапка, рукавички, шарф, зручне взуття), засоби гігієни, аптечка, медичний спирт (горілка), сухий спирт, необхідні ліки, які вживаються щоденно, посуд (казанок, фляга, ложка, кружка металева), продукти харчування (довготривалого зберігання) та питну воду на  три доби.

 

Загальна вага – не більше 50 кг. на кожного члена сім’ї.

Дітям дошкільного віку вкладають в кишеню або пришивають до одягу записку: прізвище, ім’я, по-батькові, вік, домашня адреса, № телефону батьків.

Як що Ви почули звуки сирени, переривчасті гудки підприємств, сигнали транспортних засобів, або звуки гучномовця – це означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ !».

За цим сигналом потрібно увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування звукових термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.

Вислухавши повідомлення управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій місцевої державної адміністрації, кожен повинен діяти у відповідності з отриманими вказівками без паніки і метушні.

Після отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію, яка виникла, може бути три варіанта дій:

1) залишатися вдома: при цьому необхідно перевірити герметизацію житлових приміщень, стан вікон та дверей, запастися водою. Перед виходом з будинку вимкнути джерела газо-, електро- та водопостачання. Отриману інформацію повідомити сусідам. Допомогти хворим та людям похилого віку.

2) укриватися у захисній споруді: при цьому необхідно зачинити вікна (кватирки), вентиляційні отвори. Перед виходом з будинку перекрити джерела газо-, електро- та водопостачання. Взяти індивідуальні засоби захисту органів дихання, тривожну валізу і йти до захисної споруди. Отриману інформацію повідомити сусідам. Допомогти хворим та людям похилого віку.

3) евакуюватися в інший район: при цьому необхідно зачинити вікна (кватирки), вентиляційні отвори. Перед виходом з будинку перекрити джерела газо-, електро- та водопостачання. Взяти індивідуальні засоби захисту органів дихання, тривожну валізу і йти на збірний евакуаційний пункт. Отриману інформацію повідомити сусідам. Допомогти хворим та людям похилого віку.

Дисципліна та організованість, суворе без поспіху виконання рекомендацій управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій буде сприяти збереженню Вашого здоров’я і життя, а також зменшенню матеріальних втрат.

 

ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ

 

залишені в громадських місцях (транспорті) без нагляду валізи, пакунки, коробки тощо;


 • зовнішня схожість предмета з боєприпасами, піротехнічними, сигнальними виробами;

 

 • наявність у предмета антени, годинникового механізму (електронного таймеру);

 

наявність у предмета запаху газу, розчинника, паливно-мастильних та хімічних матеріалів;


 

ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛИХ ПРЕДМЕТІВ

 

 • не торкайтесь, не підходьте й не пересувайте предмет;
 • не користуйтесь мобільним телефоном;
 • зафіксуйте точний час, коли була виявлена знахідка;
 • відведіть людей на безпечну відстань;
 • по можливості забезпечте охорону предмету;
 • повідомте правоохоронні органи (102);
 • дочекайтеся правоохоронців.

 

ДІЇ КЕРІВНИКА У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ

 

 • повідомити правоохоронні органи;
 • дати вказівки співробітникам не наближатися, не чіпати та перебувати на безпечній відстані;
 • за необхідністю розпочати евакуацію людей згідно Плану евакуації;
 • забезпечити безперешкодний під’їзд до місця автомобілів служб 101, 102, 103;
 • забезпечити присутність осіб, які виявили знахідку до прибуття слідчо-оперативної групи.