ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ?

Діти, як найбільш активна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. У цьому є позитивний бік: підвищення рівня ерудиції, формування навичок спілкування з людьми. Але є й негативний: відсутність життєвого досвіду, як правило, підвищує ризик зіткнутися з онлайн-загрозами:

  • онлайн-насилля;
  • шахрайство;
  • порнографія;
  • отримання особистої інформації з метою злочинного використання

 

76%батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти, а ви знаєте?

 

ТРИВОЖНА СТАТИСТИКА:

1387333109_1363163039_hakery.jpg

Понад 28% опитаних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі.

17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину – адресу, професію, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі… Навіщо незнайомцям така інформація, діти, як правило, не замислюються.

22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих.

8%дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну, хоча б один раз спробували їх купити, а 11%− спробували купувати наркотики. близько 14%опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.

87% батьків вважають, що саме вони повинні навчати дітей правилам безпеки користування інтернетом. Однак лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина.

Причини різні – хтось не знає, які ресурси можуть бути небезпечними, а хтось не вміє користуватися журналом відвідування сайтів.

Третина батьків (32%) – стурбовані тим, що у дитини погіршується зір від роботи з комп’ютером, тому зазвичай обмежують дитині час користування Мережею.

Тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як «дорослий» контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.

 

ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ У ВІРТУАЛЬНОМУ СВІТІ

https://lh5.googleusercontent.com/6WbWiJH8ji6Ac1kpBvKLfGfZlZpxkpIMBzqKd5IAplJgHGkw8J_4YIcNivNbrNBU7T8MK50MjykP09zW9nqsjKXtrgBlRm1wLhNwQfTAA4XoGkRnBsWuUjBI1g1Y-cAiJhOK7DTXesXVagQelQ

                  

Навчіть дитину правилам безпечної роботи у Мережі:

1. Роз'ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації:

• не можна викладати в інтернет інформацію про сім'ю та її фінансові справи, адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;

• нікому, крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращим друзям).

2. Навчіть дітей поводитися в інтернеті так само, як у реальному житті. У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.

3. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

4. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS-послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.

5. Звертатися за порадою – необхідно. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має отримати Ваш дозвіл. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

 

КОРИСНІ РЕСУРСИ

«Гарячі» контакт из інтернет-безпеки

1. Спеціальний розділ сайту компанії «Київстар» із захисту дітей від негативного контенту.

Проконсультуватися з експертом з онлайн-безпеки можна на сайті http://online-bezpeka.kyivstar.ua, де кваліфіковані спеціалісти дадуть відповіді на Ваші питання.

2. Електронна гаряча лінія з протидії дитячої порнографії в інтернеті «Ла Страда-Україна».

Повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті можна за допомогою форми на головній сторінці www.internetbezpeka.org.ua Головною метою роботи ресурсу є блокування розповсюдження дитячої порнографії, особливо на серверах українських інтернет-провайдерів. Гаряча лінія функціонує на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».

3. Национальна «гаряча лінія» з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей.

Звернувшись на гарячу лінію за телефоном 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України), або 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів «Київстар» і «МТС») чи електронною поштою на [email protected], [email protected], можна одержати такі консультації:

• Правила безпечної поведінки дітей під час користування інтернетом.

• Поради батькам з безпечної роботи дітей в інтернеті.

• Попередження комп’ютерної залежності і можливість отримання психологічної допомоги.

• Юридичні консультації стосовно злочинів проти дітей в інтернеті.

• допомога у випадках або підозрах загрози дітям через інтернет.

Гаряча лінія працює на базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» за інформаційної підтримки проекту «Онляндія».

4. Проект із протидії незаконним матеріалам в інтернет-просторі України Skarga.ua

Кожний користувач українських інтернет-порталів може сповістити про матеріали, що порушують законодавство країни та містять порнографію з участюнеповнолітніх, прояви расової і національної нетерплячості, вияви тероризму,заклики до насильницької зміни конституційного ладу за допомогою форми на головній сторінці http://skarga.ua/ Проект створений Інтернет-Асоціацією України.

5. Телефон Довіри МВС України

Телефон Довіри Департаменту МВС: (+380 44) 254-76-04.

Повідомити про веб-сайти, що пропагують насильство і жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, займаються створенням чи розповсюдженням дитячої порнографії можна в Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми МВС України.

Дізнайтеся більше: корисні ресурси

Відвідайте українські та закордонні сайти для батьків з онлайн-безпеки:

1. http://online-bezpeka.kyivstar.ua/ «Безпека дітей в інтернеті» – спеціальний розділ сайту «Київстар»

2. http://www.onlandia.org.ua/ Портал «Онляндія — безпека дітей в інтернеті».

3. http://www.detionline.ru/ «Дитина в Мережі»

4. http://saferunet.ru/ Російський сайт, присвячений безпеці дітей в інтернеті.

5. http://www.icmec.org/ Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадення.

6. http://www.lastrada.org.ua/ Міжнародний жіночий правозахистий центр «ла страда-Україна»

7. http://www.ecpat.net/ ECPAT (End Child Prostitution, Child Pornography and Child Trafficking for sexual purposes) International (англійською мовою)

8. http://www.inhope.org/ INHOPE – асоціація інтернет-провайдерів «гарячих ліній» (англійською мовою)

9. http://www.nachalka.com/bezopasnost Розділ сайту началка.ру дає поради з онлайн-безпеки для батьків і вчителів.