Мета педагогів СШ № 273 – сприяти самовизначенню та самореалізації кожного з учнів. На це спрямовано зусилля учнів, батьків, вчителів, представників громадськості.
Визначаючи подальший розвиток школи, ми керуємось такими настановами:

Перша –  формування в дитині потягу до знань, потреби в освіті і вихованості як найважливіших засобах забезпечення повноцінного життя людини.
Друга – створення системи позакласної роботи, що сприяє формуванню всебічно розвиненої особистості, здатної на ініціативне самовизначення.
Третя – створення умов для самовизначення і самореалізації учнів у різних видах творчої діяльності з метою становлення повноцінної особистості.
Четверта – професійна спрямованість педагогів на творчу підтримку у потреби учнів здобути необхідний рівень знань; використання сучасних технологій навчання.
П'ята – об'єднання зусиль педагогічного колективу, батьків та учнів для створення належних організаційно-педагогічних, морально-психологічних, матеріально-технічних, санітарно-гігієнічних та естетичних умов.
Тобто створення справжньої школи радості, де всім і кожному добре, затишно і привітно.

У школі навчається 450 учнів, працює 35 учителів.
Школа продовжує кращі традиції класичної освіти, одночасно використовуючи інноваційні підходи та технології до побудови сучасного змісту навчання та виховання.
У школі учні мають можливість:
• поглиблено вивчати  українську мову та літературу;
• отримати основи економічних знань;
• займатися науково-дослідницькою роботою;
• реалізувати свій творчий потенціал, беручи участь у позакласній діяльності – олімпіади, предметні тижні, гуртки;
Це сприяє успішному складанню іспитів та вступу на конкурсній основі до вищих навчальних закладів.

Чим ми можемо пишатися? Відразу і не скажеш, але в першу чергу – нашими дітьми. Усміхненими, радісними, захопленими, які кожного дня із задоволенням  поспішають до школи. А поруч з ними вчителі, які без цих дітей не можуть уявити своє життя. І напевне тому, що учитель спромігся передати частинку своєї душі дітям, наші випускники повертаються до рідної школи вже дорослими людьми і продовжують педагогічну творчість своїх наставників. 
Ми  впевнені, що наша 273-а, це, дійсно, школа радості. Школа радості для вчителів, школа радості для учнів та їх батьків!

 

Принципи методичної роботи закладу